За однією з версій сучасне мистецтво почало свій розвиток в якості протесту до стародавніх і укоріненим засадам мистецтва, яке передбачало суворі рамки і стратегії, консервативність і строгість, за якими творчі продукти чітко відбиралися в якості предметів, які претендують на ставлення до мистецтва.

У літературі, музиці, скульптурі, архітектурі, живописі, кіно і театрі довгий час в якості мистецтва мали на увазі тільки культурні напрямки, які стосуються класицизму, а також мають під собою історичне підґрунтя древніх ремесел і майстерності, що виражають прекрасне в різних формах.

До основної вимоги часто ставилися зображення тільки правильних форм, природних кольорів, приємних оку або слуху композицій, чітка смислове навантаження і завершеність творів.

Сучасне ж мистецтво на противагу всьому цьому не має кордонів на сьогоднішній день, припускаючи більш вільні критерії, часто залишаючи можливість автору виявити свою індивідуальність, а глядачеві сприймати об’єкти сучасного мистецтва виходячи зі свого бачення.